Bir Sayfa Seçin

webrazzi-summit-150x150

Webrazzi Summit 2015, bu yıl 2 güne yayılmış durumda. Makalemi etkinliğin ilk gününde öğleden sonra 15:00’da yazıyorum ve şu ana kadarki yorumum, etkinliğinden geçtiğimiz senelerin önüne geçtiği. Tebrikler Arda Kutsal ve Webrazzi Ekibi :)

Günün en etkili konuşmaları Amazon Web Services‘den Carlos Conde‘den geldi. Conde “Make a don’t do list” slaydıyla günün en önemli mesajını vermiş oldu. Dijitalleşen dünyada yer almak isteyen birçok kimse, kararsızlık yaşayarak bir anda birçok alana girmeye niyetleniyor. Ancak herkes, her başarısızlığı kaldıracak güçte değil ve hızlı olanın kazandığı bir dünyadayız. Dolayısıyla başarılı olunan yönler, alanları belirlemeden önce belki de kişinin güçsüz olduğu ve girişemeyeceği işleri, projeleri listelemesi daha önemli.

Futıre of Work sunumuyla Bryan Helmig, freelancer.com platformunun başarılı girişimcilere nasıl bir özgürlük tanıdığını rakamlarla anlattı. Kurum isimlerinin arkasına saklanmaktan sıkılan ve kendine güvenen girişimcilerin neden Freelancer.com’da olması gerektiğini Bryan’un sunumundan sonra daha da iyi anladım.

Yatırım ve Çıkış Stratejileri panelinde Hasan Aslanoba‘nın önemli tespitleri damgasını vurdu. Aslanoba, teknoloji yatırımları bakımından Türkiye ile dünyanın arasının daha da çok açılmaya başladığını söyledi. Özellikle siyasi belirsizliğin teknoloji yatırımları için kötü bir indikatör olduğunu belirtti. Gerçekten de öyle değil mi? Başarılı olan birey ve şirketlerin yatırımları arasında emlak sektörünün hala bütük yer tutması ek bir gösterge olarak düşünülebilir.

 

Mehmet Yalçın Parmaksız

http://www.myparmaksiz.com/