Bir Sayfa Seçin

 

                            Dijital Hayat ile İkinci Baharı Planlama Semineri    

                                 16 Nisan 2018 – Saat 16.00-18.00

 

Emeklilik kavramı ve onun etrafında verdiğimiz kararlar yıllardır değişmektedir: Varsayılan Emeklilik Yaşının kaldırılması, uzun ömürlülüğün artırılması, daha iyi sağlık, yükselen emeklilik yaşı, emeklilik için tasarrufun artması, emekli maaş düzenlemelerinin geleceği kaygılandırması ve şimdi ‘Emeklilik Özgürlüğü’, hem maliyetimizle hem de daha sonraki yaşamda istediğimiz yaşam tarzıyla ilgili karar vermenin karmaşıklığını artırdı.

 

Mevcut yeni seçenekler ve 40 yaşından itibaren temel karar noktaları bağlamında, bireylerin ileriye dönük bir plan oluşturarak, mali sorunlardan uzak, sağlıklı ve üretken bir “Yeni Hayat”a doğru “yol haritası” oluşturulması.

 

Yaşam tarzı açısından, yaşam tarzı hedeflerini, sonraki yaşamda çalışmayı, daha sonraki yaşamda sağlık, emeklilik veya kısmi emekliliğin birey için ne anlama geldiğini, ne zaman emekli olmak ya da tam zamanlı çalışmaktan geçiş yapmak isteyip istemediğini düşünürüz.

 

Ya da her şeyimiz olabilir, ancak mutlu olmak bir parça yoğun iş ve çevremizdeki sorun ve karmaşıklıklardan uzaklaşmak için bizlere huzur verecek farklı alternatif program, aktivite arayışları içine girebiliriz.

 

Bilgi ve iletişim teknolojileri hayatın her alanını kökten değiştirmeye başladı, yeni hayatınızı oluşturmak içinde birçok imkanlar sunmaktadır..

 

Yeni Hayat Atölyesi, İstanbul Academy’nin gelecek tasarımcılarıyla hazırladığı seminerimiz: 40 yaşını aşmış kişilerin ileriye dönük planlar oluşturma, kariyer geçişleri, girişimcilik, sağlıklı yaşam, finansal planlama, hobinizi işe dönüştürme, yeni hobiler edinme gibi konularda yol haritası ve ipuçları anlatılacaktır.