Bir Sayfa Seçin

Dijital Pazarlama Zirvesi

2. DİJİTAL PAZARLAMA ZİRVESİ

“Öğrenilmiş Dersler”

24 Mayıs 2014

9:30-16:30

www.dijitalpazarlamazirvesi.com

2. Dijital pazarlamanın uzmanları, hayata geçirdikleri  “Dijital Pazarlama Projeleri”ndeki deneyimlerinden edindikleri dersleri sizlerle paylaşarak, kurumunuzu ve markanızı dijital dünyaya taşınmasında size ışık tutacaklardır.

Türkiye’de İnternet kullanıcısı, 40 milyonu aştı ve ülkemizde  40 milyondan fazla akıllı telefon var.  İşletmeler, iş süreçlerini dijital ortamlara taşıdılar. Pazarlama, satış kanalları dijital ortama taşındı.

Ticaretin, %99’u 2020 yılında E-Ticarete taşınacak.  Facebook’un 1 Milyar kullanıcıyı aşmasıyla “Sosyal Ticaret Dönemi” başladı Ticari firmalar, interneti işe kattıkları oranda pazarda olacaklardır. Aksi halde yaşamaları çok güç olacaktır.

Dijital dünya ve dijital kanallar, sürekli farklılaşıp ve gelişiyor. Dijital dünyada var olmak Dijital dünyayı anlamak ve tüketicilere ulaşmak için “dijital dünya”daki deneyimlere, başarılı ve başarısız örneklere ihtiyacımız var.

Kazanımlar 

“2. DİJİTAL PAZARLAMA ZİRVESİ” ne katılan profesyoneller;

  • Yeni dünyanın şekli olan”Dijital Dünya”nın dinamikleri (araçları, dijital dil, dijital kanallar, dijital tüketiciler, pazarlama dinamikleri vs) öğreneceklerdir.
  • Ürün ve hizmetlerin dijital ortamlarda pazarlanma süreçleri hakkında bilgi edinecekler ve Dijital Pazarlama Planı hazırlama konusunda deneyimlerden faydalanacaklar.
  • Sosyal Medya kanallarını marka ve ürüne nasıl entegre edebileceği konusunda bilgi ve beceri edineceklerdir.
  • Ulusal ve uluslararası başarılı dijital pazarlama örnekler, hakkında bilgi edinme ve kendi projelerine nasıl uygulayacakları konusunda bilgi edinilmesi.
  • Kurumlarda Dijital Stratejiler ve Dijital Pazarlama Stratejileri nasıl oluşturulması konusunda deneyimlerden faydalanacaklardır.

KİMLER KATILMALI

  • Pazarlama ve Satış Profesyonelleri (Yöneticiler, Uzmanlar, Uzman Yardımcıları)
  • Ürün ve Hizmet Geliştiricileri, Sosyal Medya Konusunda Çalışanlar, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkileri Çalışanları
  • Kendi İşinin Patronu ve Kendi İşini Kurmak İsteyenler
  • Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Alanlarında Kariyer Yapmak İsteyenler.

ZİRVENİN İÇERİĞİ

1.      Dijital Dünya, Yeni Medya, Sosyal Medya Nedir?

Dijital Dünya, Dijital Vatandaş, Dijital Algı. Yeni Tüketici Kimdir? Davranış Şekilleri ? Hangi Kanalları Ne Şekilde Kullanıyorlar?

Ulusal ve Uluslararası Örnekler.

2. Müşteriyle Yolculuk – Sosyal CRM , Müşteri Deneyimleri  

CRM, E-CRM, Sosyal CRM Nedir? Sosyal Medyada Müşteri İlişkiler ve Şikayet  Yönetimi. Sosyal Medyada verilerin Toplanması  ve Analiz Metodları ve Araçları.

3. Dijital Pazarlama İletişimi

Dijital Pazarlama İletişim Süreçleri (Blog, Arama Motoru Optimizasyonu, Sosyal Medya Kanalları, Dijital Ortamlar Vs)

4. Ölçüm ve Değerlendirme

Sosyal Medyada Nasıl İz Bırakıyoruz. İzleme ve Ölçümleme Araçları (Google Analytic ve Facebook Insight). Ücretli ve Ücretsiz İzleme Araçları. Dijital Kampanyanın Etkisini Ölçmek. Başarılı Uygulama ve Örnekler.

5. Bloglarla Marka Bilinirliğini Arttırma ve Pazarlama

Blogların Ticari Potansiyeli, En İyi Blog Oluşturmada Gelişmiş Teknikler. Bloglar Üzerinde Marka İnşa Edilmesi, Blogların Diğer Sosyal Ağlarla Bağlantısı. Pazarlamada Blog Kullanımında Ülkemizde Örnek Uygulamalar,

6. Facebook, Twitter, Linkedin ve Youtube’da Marka Bilinirliğini Arttırma’nın Yöntemleri ve Pazarlama

Kanallara Göre Pazarlama Planı Oluşturmak. Sayfa ve Toplulukları Yönetmek. Kanallara Göre Reklam Stratejileri Geliştirme. Kanallara Göre İstatistiklerinin Ölçümlenmesi. Takipçilerin Davranışının İzlenmesi, İletişime Geçilmesi ve Takipçilerin Muhafaza Edilmesi. Kanallara Yönelik Ücretli ve Ücretsiz Uygulamalar. Pazarlama Kampanyası Oluşturma ve En İyi Uygulamalar.

9. Topluluk Yönetimi

Topluluk Oluşturma, Topluluk Yönetimi, Toplulukları Anlama, Toplulukları Oluşturan Dinamikler.  Şirketlerde “Topluluk Yönetimi” Departmanı Nasıl Yapılandırılmalıdır?

10. Online Reklam Yönetimi

Online Reklamcılığı Bileşenleri, Kanalları, Fiyatlandırma Modelleri

11. Marka ve  İtibar Yönetimi

Dijital Ortamlarda Marka Konumlandırma, Online Marka Yönetim Araçları. Online İtibarın Markaya Yansıması. Marka Lider İletişimi. Online İtibar Yönetiminde Risk Planlaması ve Kriz Yönetimi

12. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Sosyal Medya Optimizasyonu 

Kurumun SEO Yol Haritası ve Planlaması. Website SEO Optimizasyonu (İç ve Dış Optimizasyonlar). SEO Sonuçlarının Değerlendirilmesi ve Kullanılan Araçlar

Sosyal Medya Optimizasyonu (Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin Vs).

13. Dijital Ajans Seçimi İletişimi Kurumsal Sosyal Ağlar

İletişim Stratejileriniz /Hedefleriniz. Görüşme Öncesi, Görüşme Anı ve Görüşme Sonrası  Yapılacaklar. Ajans Seçiminde Kontrol Listesi.

14. Sosyal Medya Stratejileri ve Yöntemler

Sosyal Şirket ve Sosyal İş Vizyonu Oluşturma. Kurumsal Hedeflerin Belirlenmesi. Sosyal Medya Hedef Kitle ve Kanal Analizi. Sosyal Medya Stratejik ve Pazarlama Planının Oluşturulması. Kanallara Göre Pazarlama Planı Oluşturulması

Konuşmacılar

Levent Karadağ, Bilişim Strateji Uzmanı- Zirve Koordinatörü

Yalçın Parmaksız, Beyaz Perde Genel Müdürü

Ekin Ulukök, Türkcell Global Bilgi Dijital İletişim ve Sosyal Medya Müdürü

Burak Bakay, Dijital Pazarlama Profesyoneli

Yusuf Andıç,   Sosyal Medya Ajans Başkanı

Ali Riza Babaoğlan, Linkedin Eski Bölge Direktörü, Dijital Strateji Uzmanı

Şebnem Demirel, DirectComm CRM ve Dijital İletişim Direktörü

Merve Karabağlı Bingöl, Papillon Digital Kurucu Ortak

Katılım ve Genel Bilgiler

Zirve Katılım Bedeli;  175 TL + KDV

3 kişiden fazla katılımlarda %10 indirim uygulanır.

Ücrete çay-kahve ikramları,ve eğitim dokümanları ve katılım belgesi dâhildir .

Kesin kayıt için, 22 Mayıs 2014 mesai bitimine kadar, Kayıt Formu’nun doldurulması; ödemenin yapıldığını gösteren banka dekontu ile birlikte İstanbul Academy’e e-posta  yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. İptal halinde ödenmiş olan ücretler iade edilir.

İstanbul Academy gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmen(ler)i değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Eğitim Yeri, Kavram Meslek Yüksekokulu konferans salonu, Gayrettepe – İstanbul

KAYIT VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

İstanbul Academy Telefon: (0212) 442 07 75,   0530 404 49 88

e-Posta: info@istanbulacademy.com   www.istanbulacademy.com