Bir Sayfa Seçin

DPZ Konuşmacılar

2. Dijital Pazarlama Zirvesi Konuşmacılar Kısa Özgeçmişleri          (www.dijitalpazarlamazirvesi.com)

 Levent Karadağ, Bilişim ve Dijital Strateji Danışmanı (www.leventkaradag.org)

Karadağ, Bilgi Sistemleri, İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticiliği, E-Ticaret Danışmanlığı gibi görevlerde bulundu. KOBİ Bilişim, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, Akıllı Şehirler, Proje Yönetimi gibi çok sayıda ulusal ve uluslar arası kongre organizasyonu gerçekleştirmiştir. Kadir Has ve Yıldız Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevliliği yapmıştır. İnternet Pazarlama ve Başarı Öyküleri, Ailenin İnternet Klavuzu, E-Ticaret ve İnternet Girişimciliği Atölyesi kitaplarını yazmıştır.  Karadağ, çeşitli üniversitelerde ve kurumlarda Proje Yönetimi, E-Pazarlama, E-Ticaret, Sosyal Medya, Girişimcilik, İtibar Yönetimi, Bilişim Yönetimi, Sunum Teknikleri  konularında eğitimler vermektedir.

 Ali Riza Babaoğlan, Dijital Strateji Danışmanı, Yazar, www.alibabaoglan.com

Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (Türkiye Derecesi – Tam Burslu) bitirmiştir. Üniversite öğrenciliği döneminde IBM Avrupa Merkezi tarafından Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin (EMEA) en gelecek vaad eden 75 öğrencisi arasına seçilmiş ve IBM’in İsviçre’deki Zürich Merkez Araştırma Laboratuvarında innovasyon eğitimi almıştır. 2009 yılında uluslararası JCI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) tarafından Türkiye’nin En Başarılı On Genci arasına seçilmiştir. Babaoğlan, halen Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Babaoğlan, Tübitak, yerel ve global alanda Microsoft, IBM ve SAP gibi global teknoloji firmalarda görev yapmıştır. Linkedin’de Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden Sorumlu Bölge Yöneticiliği de yapan olan Babaoğlan, uzun süre İrlanda’nın Dublin şehrinde yaşamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında özellikle internetin geleceği ve sosyal medya temalı etkinliklere davetli konuşmacı olarak katılan Babaoğlan; Almanya, Azerbaycan, İtalya ve İrlanda‘da farklı etkinliklerde konuşmalar yapmıştır.

Burak Bakay, Dijital Pazarlama Profesyoneli, www.burakbakay.com

Şu ana kadar yüzden fazla web sitesi, sosyal medya projesi, dijital pazarlama kampanyası yönetti. Web siteleri milyonlarca ziyarete ulaştı. Şu anda 5 milyondan fazla Facebook takipçisi olan marka sayfalarının yönetiminden sorumlu. 5 bin adet blog yazısı, makale, hikaye vb yayınladı. Warnerblade çatısı altında 100 kadar video ve kısafilm yayınladı. Bunlardan bir tanesi olan “Hızlı ve Eğlenceli bir reklam” Yenibiris.com tarafından düzenlenen yarışmada 2,4 milyon izlenme sayısıyla 1. oldu. Hem 50 bin TL para ödülü kazandı hem de “En iyi reklam” ödülünü aldı. Haber; Mynet, Hürriyet, Marketing Türkiye gibi mecralarda yayınlandı.

Ekin Ulukök, TURKCELL GLOBAL BİLGİ Dijital İletişim ve Sosyal Medya Müdürü,  www.ekinulukok.com

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. AFM Sinemaları pazarlama departmanında başladığı profesyonel yaşama, Teknoloji Holding’de web ve mobil alandaki proje başvuruları arasından en iyilerini hayata geçirerek ve bu projelerin pazarlama & PR faaliyetlerini koordine ederek devam etti. TTNET’te interaktif medya bölümünün doğru şekilde kurulup büyümesi, Turkcell Global Bilgi‘de ise Türkiye’nin lider markalarına dijital dünyada yön göstermek adına mesai yaptı. Sonrasında, Balparmak, Honeybana, Binbirçiçek, Balkovan, Apitera markaları ve yöresel ballarıyla tanınan Altıparmak Gıda‘da Dijital Pazarlama Müdürü, halen Turkcell Global Bilgi’de Dijital İletişim ve Sosyal Medya Müdürlüğü yapmaktadır.

M. Yalçın Parmaksız, Beyazperde.com – Genel Müdür, Bahçeşehir Üniversitesi – Öğretim Görevlisi, www.myparmaksiz.com

Sakarya Üniversitesi’nden Elektrik – Elektronik Mühendisi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden MBA derecelerini aldı. Tetra A.Ş ve Otis’te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında çalıştıktan sonra Collezione’de CRM ve Pazar Araştırma Müdürlüğü yaptı.

Global Access/Broadcast Grup’da İş Geliştirme Müdürü olarak online turizm alanında çalışmalarda bulundu. Turizm sektörüne özel B2B ve B2C Online Rezervasyon Sistemleri’nin tasarlanmasını sağladı. Siberalem.com, idefix.com, evlilikmerkezi.com, itiraf.com gibi sitelerin bağlı olduğu EBİ A.Ş’de E-Pazarlama Koordinatörü olarak SEO, Google AdWords, Analytics ve Data Mining konularında çalışmalarda bulundu. Şu anda dünyanın en büyük sinema internet grubu olan Fransız Allocine Grubu’nun, Türkiye iştiraki Beyazperde.com’un Genel Müdürlüğünü sürdürüyor. Yalçın, çok sayıda üniversite de E-Ticaret dersinde dijital dünyada iş yapma biçimleri, stratejiler, pazarlama operasyonları ve güvenlik konularında ders vermiştir. www.myparmaksiz.com

Merve Karabağlı Bingöl, Papillon Digital Kurucu Ortak ve Genel Koordinatör (www.mervebingol.com)

 Fatih Üniversitesi Sosyoloji ( İngilizce – %100 Burslu) mezunu. Üniversitedeyken Politika Kulübünde organizasyon sorumlusu, Genç Girişimciler Kulübünde başkan olarak görev aldı ve özel sektör ile beraber birçok etkinlik düzenledi. Üniversite yıllarında Zurich Sigorta ve MAPFRE Genel Sigorta İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı. 2009-2011 senelerinde FikirSizler inovatif girişimcilik platformunda üniversitelerde düzenlenen Fikir Toplama Kampı organizasyonlardan ve ekip yönetiminden sorumlu oldu. 2011’den beri Papillon Digital’de kurucu ortak ve genel koordinatör olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2014 Nisan ayından beri www.digitalturkey.co’da yazardır. İlgi alanları: Dijital Pazarlama, Sosyoloji, İnternet Toplulukları, Dijital Ekonomi, Dijital Medya, Astroloji

 Şebnem Demirel, Directcomm Dijital İletişim ve CRM Direktörü (@sebnemd)

2000 yılından bu yana CRM uygulamalarını farklı sektör ve kuruluşlarda hayata geçirdi. Çalışma hayatına General Electric Appliances’da Sistem Analisti olarak başladı, sonra sırasıyla Koçfinans ve Koç.net ‘te çalıştı. Veri analizi, veri ambarcılığı, iş zekası sistemleri, MIS, veritabanı yönetimi ve kullanımı, müşteri odaklı pazarlama stratejilerin kurgulanması, müşteri programlarının geliştirilmesi, müşteri veritabanı sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi, Şebnem, Enerji, Kargo/Taşımacılık, Hızlı Tüketim Ürünleri, Gıda Destek Ürünleri, İlaç, Otomotiv, Elektronik Perakendecilik, Telekomünikasyon ve Havayolu gibi farklı sektörlerdeki projelerde proje lideri olarak görev aldı. Halen, Directcomm firmasında CRM ve Dijital İletişim Direktörlüğü yapmaktadır.

Yusuf Andiç, Sosyal Medya Ajans Başkanı, www.yusufandic.com

Lisans eğitimini Kimya alanında yapan Andıç, özel sektöre girişimci olarak girdi. Online itibar yönetimi, SEO ve Sosyal Medya Yönetimi konularında kurduğu Medya Ajansının Başkanı olarak ticari hayatını sürdürüyor.  2001 yılında İnternet Kurulu’na girdi. Burada birçok çalışma grubunda yer aldı ve Türkiye İnternetine yön veren insanların arasında bulundu. 2002 yılında Tüm İnternet Evleri Derneği’nin (TieV) kuruluşuna öncülük etti ve ilk başkanı oldu. TBMM’de birçok komisyonda yer aldı. Ulusal ve Uluslararası ölçekli birçok organizasyonda konferans ve panellere konuşmacı olarak davet edildi. 2002 yılından beri TieV’in Genel Başkanlığını yürütüyor. T.C. Ulaştırma Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Alan adları Ulusal Koordinasyon Kurulu ve T.C. Başbakanlık E – Dönüşüm Türkiye Danışma Kurulu üyeliği yaptı. Halen İstanbul Ticaret Odası Kültür Komitesi 2. Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Siber Güvenlik İnisiyatifi üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.