Bir Sayfa Seçin

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimi

SOSYAL MEDYA VE DİJİTAL PAZARLAMA

“Öğrenilmiş Dersler”

9 Mayıs 9.30-17.00

 AMAÇ

Ticaretin, %99’u 2020 yılında E-Ticarete taşınacak.  Facebook’un 1 Milyar kullanıcıyı aşmasıyla “Sosyal Ticaret Dönemi” başladı Ticari firmalar, interneti işe kattıkları oranda pazarda olacaklardır. Aksi halde yaşamaları çok güç olacaktır. Bu zirveyi fırsat bilerek bir noktadan başlayınız.   Eğitimde  pazarlamanızı internet ve sosyal medyayı kullanarak nasıl değiştireceğinizin yollarını gösterilecektir. İşinizde Facebook’u, Twitter’i, Linkedin’i, Google, Youtube nasıl kullanacağınıza dair strateji, plan, taktik ve örnek uygulamalar gösterilecektir.

HEDEFLER

Programımıza katılan kişiler;
•  Ticaretin nasıl sosyal ticarete dönüştüklerini göreceklerdir. Sosyal Ticaret planı hazırlanması konusunda bilgi ve beceri sahibi olacaklar.

•  Ürün ve Hizmetleriyle Sosyal Medyada (Facebook, Twitter, Linkedin, Youtube vb) pazarlamanın inceliklerini başarılı ve başarısız uygulama örneklerini izleyerek öğreneceklerdir.

•  Ürün ve Hizmetlerinin Google gibi Arama Motorlarında üst sıralarda çıkmasına yönelik bilgilerin yanı sıra Sosyal Ağlardaki bilgilerinin Google’de nasıl üst sıralarda çıkacağı konusunda bilgi ve beceri elde edineceklerdir.

İÇERİK

  1. Dijital Pazarlamaya Giriş

Dijital pazarlama; web pazarlama, online pazarlama, internet pazarlama olarak da adlandırılır. Dijital pazarlama, kurumların pazarlama aktivitelerinin temelini oluşturan stratejik bir süreçtir.

Bu bölümdeki konular; geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama

Dijital pazarlamanın kavramları, özellikleri, etkileri ve fırsatları, dijital dünyada fark yaratmak

  1. Arama Motoru Pazarlama

Tüketiciler, rakipler, iş ortakları herkes internet ortamında yer alıyor. Dijital pazarlamanın en önemli adımı internette görünür olmaktır. Görünür olmanın yolu da web sitelerinin arama motorlarına (google vs) uygun bir şekilde tasarlanması ve içeriklerin oluşturulmasıdır. Bu bölümde dijital pazarlama açısından arama motoru optimizasyon stratejileri ve uygulama örnekleri anlatılacaktır.

  1. Online Reklamcılık

Online reklam pazarlamanın kaçınılmaz yöntemlerindendir. Bu bölümde ürün ve  hizmetlerinizi hedef kitlenize ulaştırmanız için etkin ve en ekonomik yöntemler anlatılacaktır.

  1. Eposta Pazarlama

Doğru kurgulanan e-posta pazarlama, dijital pazarlamanın en önemli silahlarındandır. Bu bölümde e-posta kampanyası nasıl oluşturulacağı (tasarımı, içeriği, gönderilmesi, geri dönüş takibi vs) , yeni müşterilere ulaşma ve müşteri memnuniyetini arttırmada, satışların arttırılmasında e-posta pazarlamanın kullanılması ve izinli pazarlama metotları anlatılacaktır.

  1. Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medyanın toplumun her kesiminde yaygın kullanılmasıyla “sosyal   ticaret” dönemi başlamıştır. Müşteriler, sosyal medyada marka hakkında   konuşuyorlar ve satın alma davranışlarını sergiliyorlar. Bu bölümde sosyal  medya kanallarının (Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, YouTube ve  Google +, bloglar ) dinamikleri anlatılarak, dijital  pazarlamada bu kanalları  nasıl kullanacağımız ulusal ve uluslar arası örneklerle anlatılacaktır.

  1. Analitik

Analitik sayesinde işinizi online ortamda izleyebilir, ölçebilir ve  raporlayabilirsiniz. Bu Bölümde online ortamda izleme araçlarını nasıl kullanacağımız örneklerle anlatılacaktır.

  1. Strateji ve Planlama

Dijital pazarlama faaliyetlerinin stratejisi ve planlamasının anlatılacağı bölümde şu konular üzerinde durulacaktır; Planlamanın kapsamı ve ana stratejiler, planlama, durum analizi, hedef kitle, amaçların belirlenmesi, aksiyon planı, bütçeyi hazırlama, ölçümleme,  iyileştirme ve entegre pazarlama planı örnekleri

8. Türkiye’den Başarılı ve Başarısız Örnekler.

KİMLER KATILMALI

  • Pazarlama ve Satış Profesyonelleri (Yöneticiler, Uzmanlar, Uzman Yardımcıları)
  • Ürün ve Hizmet Geliştiricileri, Sosyal Medya Konusunda Çalışanlar, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkileri Çalışanları
  • Kendi İşinin Patronu ve Kendi İşini Kurmak İsteyenler

Katılım ile ilgili bilgiler

Günlük Katılım Fiyatı : 300 TL  (KDV dahil) , ücrete eğitim dokümanları ve katılım belgesi, öğle yemeği ve ikramlar dahildir. Nisan ayı katılım bedeli 275 (KDV Dahil)  TL

Grup indirimi: 3-6 kişilik gruplara %5, 6’dan fazla kişilik gruplara %8 indirim uygulanır.

TBD üyelerine ve İzmir Ticaret Odası üyelerine %15 indirim uygulanmaktadır.

Kayıt : Katılım kayıt için, eğitimden en az 2 gün öncesi  akşamına kadar LCV verilmesi ve belirtilecek hesaba ödemenin yapılarak, dekontunun paylaşılması gerekmektedir.

İstanbul Academy etkinlik mekanını veya eğitmen(ler)i değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır. İptal durumunda ödenmiş ücretler bir (1) hafta içinde iade edilecektir.

Eğitim Yeri : Etik Kariyer Akademisi, 1379 Sokak No:57/B Kat:2 Efes İşhanı Alsancak / İzmir
(Hilton Oteli Yan Sokağı, Sevgi Yolu Üzeri, Karaca Sineması Bitişiği)