Bir Sayfa Seçin

 UYGULAMALI TASARIMCI DÜŞÜNCE EĞİTİMİ

Daha önce duydunuz mu? Apple, Google gibi dünyanın önde gelen şirketleri yenilikçi çözümler için ona güveniyor, insanlar bunun üzerine kitap yazıyor ve muhtemelen etrafınızdaki herkes bundan bahsediyor.

Bugün ilk ve orta öğretimde okuyan çocukların yapacakları mesleklerin %30 henüz icat edilmedi. Bu mesleklere adaptasyon “Tasarım Düşünce”den geçmektedir.

Peki bunun çocuklarımızla ne alakası var?

Geleneksel eğitimlerde çocuklarımız test tekniği ile eğitiliyor ve doğru cevaplar için ödüllendiriliyor.  Ama gelecek doğru cevaplarla ilgili değil. Problemi ya da sorunu bulmakla ilgili.

Şimdi, çocuklarımızda “Tasarım odaklı düşünme” zihniyeti oluşturmanın ve devrime dahil olmanın zamanıdır!

 

Eğitmen: B.Zeynep Öncel, mimar

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu . 1995 yılından beri çeşitli firmalarda  yurt içi uluslararası projelerde Design Ofis şefi olarak çalışmıştır. Maker çocuk yaşam alanları ve mobilyaları üzerine çalışmaları devam etmektedir.

2019 yılından beri ilkokul çocuklarına yönelik  Design Thinking  eğitimleri vermiş ,  tasarımcı düşünce ve  3 boyutlu düşünme yapısını  geliştirme çalışmaları yapmıştır.

İstanbul Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans eğitimi ile bilişim dünyasına adım atmıştır.

Tasarımcı düşünce ile proje oluşturma ve  görsel sahne  sunum oluşturma tekniklerini   Bilişim Projeleri ile birleştirme yolunda oyun ve proje tasarımlarında  danışmanlıklar yapmaya devam etmektedir