Bir Sayfa Seçin

Yapay Zeka ve Görsel Tasarım ile Rapor Hazırlama
ChatGPT, GPT-4 ve Canva Kullanımı

Yapay Zeka ve Görsel Tasarım ile Rapor Hazırlama

ChatGPT, GPT-4 ve Canva Kullanımı

11 Aralık 2023 / 1 Gün / 10.00 – 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

Bu eğitim, büyük ölçekli firmalarda çalışan profesyonellerin, ChatGPT ve GPT-4 gibi yapay zeka araçlarını ve Canva gibi görsel tasarım araçlarını kullanarak rapor hazırlama süreçlerinde verimliliği ve etkinliği artırmalarına yöneliktir. Katılımcılar, veri analizi, içerik oluşturma, görsel tasarım ve sunum becerilerini geliştireceklerdir.

İçerik:

Eğitim Kazanımları:
1.    Yapay Zeka Destekli İçerik Oluşturma: ChatGPT ve GPT-4 kullanarak veri analizi ve rapor yazımında verimlilik sağlama.
2.    Görsel Tasarım ve Sunum Becerileri: Canva kullanarak raporların görsel tasarımını iyileştirme ve sunum kalitesini artırma.
3.    Veri Yorumlama ve Sunum: Kompleks verileri yorumlama ve bunları anlaşılır raporlar haline getirme.
4.    Otomasyon ve Verimlilik: Rapor hazırlama sürecinde otomasyon tekniklerini kullanarak zaman tasarrufu sağlama.
5.    Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri: Raporların etkili bir şekilde sunulması ve paydaşlarla iletişimde başarı.


Eğitim İçeriği ve Metodolojisi:


•    Modül 1: Yapay Zeka ile Rapor Hazırlama
•    ChatGPT ve GPT-4 ile veri analizi ve içerik oluşturma
•    Rapor yazımında yapay zeka kullanımı
•    Otomatik özetleme ve rapor taslağı oluşturma


•    Modül 2: Görsel Tasarım ve Sunum
•    Canva ile raporların görsel tasarımı
•    Görsel içerik oluşturma ve düzenleme teknikleri
•    Görsel veri sunumu ve infografikler


•    Modül 3: Verimlilik ve Otomasyon
•    Rapor hazırlama sürecinde otomasyon araçları
•    Zaman yönetimi ve verimlilik teknikleri
•    Rapor hazırlama sürecinde yapay zeka ve görsel tasarım araçlarının entegrasyonu


•    Modül 4: Etkili Sunum ve İletişim
•    Rapor sunum teknikleri
•    Paydaşlarla etkili iletişim
•    Raporların etkili bir şekilde sunulması ve savunulması


Bu eğitim, katılımcılara yapay zeka ve görsel tasarım araçlarını etkin bir şekilde kullanarak rapor hazırlama süreçlerini nasıl iyileştireceklerini öğretmeyi amaçlamaktadır.

Eğitmen:
Levent Karadağ

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden 1988’de mezun oldu. 1986 -1990 arasında  başta Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi olmak üzere birçok özel eğitim kurumunda ‘bilgisayar programlama’ dersleri verdi. Türkiye’nin önde gelen firmalarında Sistem Analisti, Proje Yöneticisi,Bilgi Sistemleri Yöneticisi, İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticiliği, E-Ticaret Projeleri Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Karadağ, danışmanlığın yanında hizmet ve çözümlerle 100’den fazla kurumun e-Ticarete taşınmasına destek vermiştir. Karadağ; 1999 yılından beri Türkiye’nin Bilişim ve E-Ticaret’e taşınmasında kamu ve özel sektör çerçevesinde çok sayıda etkinlik organize etmiş, E-Ticaret ve Girişimcilik anlamında birçok AB ve Kalkınma Ajansı projesi tasarlamış ve yürütmüştür.
2000 yılından bu yana Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi yönetimde yer alarak, KOBİ Bilişim, Dijital Yaşam, Sosyal Medya, Akıllı Şehirler, Uzaktan Eğitim, Proje Yönetimi gibi çok sayıda ulusal ve uluslar arası sempozyum ve kongre organizasyonu gerçekleştirmiştir. Bu organizasyonlarda 300’den fazla yabancı konuşmacı yer almıştır.  Karadağ, öğretim görevlisi olarak Kadir Has Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı çalışmış, çok sayıda TV Programında yer almış ve çeşitli gazetelerde yazıları yayınlanmıştır.  Karadağ, halen Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 1.750 TL+ KDV %20 olup, 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

İnteraktif, Soru – Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

www.wesorganizasyon.com

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

İstanbul Academy