Bir Sayfa Seçin

10-13 Yaş Grubu Teknoloji Eğitimleri

 

Astronomi ve Uzaya Bakış

Güneş sistemi, gezegenler, meteorlar, göktaşları, kuyruklu yıldızlar, galaksiler, bir yıldızın doğuşu ve yaşamının sona erme süreci.. 

9-13 Yaş Grubu – 60 Dakika. 

 

Astronomi ve Uzay (STEM)

Güneş sisteminin ötesindeki evreni keşfedelim… Kara Delikler, Ötegezegenler,  Galaksiler,  Karanlık Madde, Karanlık Enerji, Uzay Teleskopları, Uzay Uçuşları, Uzaylılar, Uydular, Cüce gezegenler, Kuiper Kuşağı, Oort Bulutu, Asteroidler, 

Hayal Mühendisliği ve Tekno Girişimcilik

Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Hayal ve girişimcilik, hayal kaslarını nasıl güçlendiririz, hayalimizi süsleyen girişimciliğin yol haritası. Hangi becerileri elde etmemiz gerekiyor.  

Tasarım Odaklı Düşünce

 Tasarımcı Düşünce bakış açısını küçük yaşlardan itibaren içselleştirerek, hayatındaki tüm problemlere çözümler getirme becerisi geliştirmek. Öncelikli problemleri görebilmek, yenilikçi çözüm yolları oluşturabilmek, en uygun çözüme ulaşmak..

 .

Çocuklar İçin Mimarlık

Mimar gibi düşünerek hayata dair pek çok soruna çözüm bulmak ve projeler üretmektir. Projeler üretirken de aşağıdaki kavramları çocukların düşünce yapısına entegre etmektir.

Arduino İle Elektronik Programlama

Arduino ile çocuklar, elektroniğin temelini, sensörleri, devreleri ile kendi robotlarını, akıllı cihazlarını yapacaklar ve programlayacaklardır. 

Tinkercad İle 3 Boyutlu Modelleme

Çocukların 3B Modellemeyi algılama, 3B bakışı öğrenme, ürün tasarlama, hayal karakteri, oyuncak tasarlamak, 3 B yazıcıların çalışmalarını anlamak. 

UNITY İle 2B 3B Video Oyunu Tasarlama

Çocuklar, C# kullanarak Role Play Game ve Roll a Ball gibi 3B video oyunları yapmayı öğrenecekler.

Roblox'ta Oyun Tasarımı

Kendi benzersiz video oyununuzu oluşturmak için Lua programlama dilini ve temel oyun tasarım ilkelerini öğrenerek Roblox’ta bir oyun tasarımcısı olun!

Çocuklar İçin Proje Tabanlı Python (1. seviye)

10 derste çocuklar, yazılım mühendisliği, veri bilimi, makine öğrenimi ve yapay zeka için en popüler programlama dilini öğrenecekler..

Yapay Zeka (AI): Makine Öğrenimi Programlama

Bu 15 saatlik kursta öğrenciler, pratik gerçek dünya AI uygulamalarını göstermek için AI sistemini ve programlamayı uygulamalı deneyim eğitimi yoluyla AI öğrenecekler.