Bir Sayfa Seçin
ANDROİD UYGULAMA GELİŞTİRME

21 Ekim – 19 Kasım 2017

Haftasonu (Cumartesi – Pazar)

Eğitimin Amacı; Telefonlar ve tabletler gibi cihazlara Android Uygulamaları geliştirebilme becerilerini kazandırmaktır. Eğitime katılanlar, Java Programlaması bilmesine gerek yoktur. Ancak, her hangi bir programlama dili bilmesi yeterlidir.

Eğitimin İçeriği

  1. Hafta

Android App Geliştirme Başlarken

Kullanıcı Arayüzü Düzenleme

Menüler, Eylem Çubukları ve Açılır Pencereler

  1. Hafta

Uygulama Etkinlikleri ve  Filtreleri ile Çalışma

Dosyaları ve Resimleri Kaydetme

Duvar Kağıtları Oluşturma ve Depolama

  1. Hafta

Döndürme ve Farklı Ekran Boyutlarını Ele Alma

Android Cihazlara Dağıtma

Kullanıcı Arabirimi (UI) Oluşturma

  1. Hafta

Kullanıcı Girişini Kabul Etme

Gelişmiş Kullanıcı Arayüzleri

Veri yönetimi

  1. Hafta

Java Kitaplıkları ve Web Hizmetlerini Kullanma

Dahili Android Özellikleri ile çalışma

Alternatif Geliştirme Seçenekleri ve Diğer Kaynaklar

Kimler: Temel programlama eğitimini almış kişiler katılabilir.

EĞİTİM SÜRESİ, GÜN VE SAATLERİ

·Toplam 60 Saat, 5 Hafta sonu.

·Cumartesi ve Pazar Günleri : 9:30-16:30 (Ders saati 6 saat, 1 saat öğle yemeği arası)

SERTİFİKA VE KATILIM BELGESİ

Eğitim sonunda Yıldız Teknik Üniversitesinde Sertifika sınavı düzenlenir.

Bu sınavdan 100 üzerinden 60 ve üzeri puana sahip olan kursiyerler, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Academy tarafından hazırlanmış ve resmi bir belge olan eğitim sertifikasını almayı hak kazanırlar.
Daha düşük puan alan kursiyerler talep halinde katılım belgesi alabilirler.

Ücret: 2900 TL

Eğitimciler:

Aykut TAŞDELEN

2001 yılından beridir sektörde eğitimcilik yapan Taşdelen, halen kurucu ortağı olduğu kodKamp isimli firmada ve Bahçeşehir Üniversitesinde eğitimcilik kariyerine devam etmektedir. Android, iOS, .NET, C++, UML, Dizayn Paternleri gibi pek çok yazılım teknolojisinden elektroniğe hatta diksiyona kadar pek çok konuda kurumsal ve bireysel eğitimler vermektedir. Yazılım teknolojileri üzerine 10 farklı kitabı olan Taşdelen Microsoft’tan da 7 kez MVP ödülü almış ve Uluslararası .NET Birliğinde Türkiye ve MEA bölgesi yöneticiliği gibi görevler üstlenmiştir. Aynı zamanda bilişim basını mensubu olan yazar Teknoloji Dergisi isimli online dergide ve kurucusu olduğu Softrik.TV isimli kanalda ise yayıncılık yapmaktadır. Softrik.TV;  TV8.5 isimli kanalda yayınlanan TeknoHaller programının içerik ortağıdır.
Levent KARADAĞ
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden 1988’de mezun oldu. 1986 -2002 yılları arasında Ulusal ve Uluslar arası firmalarda Bilgisayar Öğretmeni, Analist/Programcı, Sistem Analist, Proje Koordinatörlüğü, Bilgi İşlem Müdürü, İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Bir milyondan fazla kod satırı olan,  IBM Amerika, Microsoft Amerika’nın desteği olan projelerde liderlik yaptı.1986 yılından beri 100’den fazla yazılım projesinde görev aldı.  İnternet Pazarlama ve Başarı Öyküleri, İnternet Girişimciliği Atölyesi başta olmak üzere yayınlanmış 6 adet kitabı vardır. 2000 yılında TBD bünyesinde kurduğu Yazılım Proje Yönetim Çalışma Grubu ile 100’e yakın Proje Yönetim Seminer ve Organizasyonunda düzenleyen ve konuşmacı olarak aldı. İstanbul Çevre Proje Yarışmasında İkincilik Ödülü ve Üç Adet AB Projesini hazırlanmasında ve yürütülmesinde görev almıştır. Karadağ, Kurucu ortaklığında bulunduğu ‘Bilişim Firması’ ve Yıldız Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı ‘Proje Yönetimi’ eğitimleri verdi.   Detaylı bilgi www.leventkaradag.org