Bir Sayfa Seçin

BİLİŞİMDE PROJE YÖNETİMİ VE MOTİVASYON

İletişim Yazılım’a “MOTİVASYON” Eğitimi

Proje yönetimi konusunda 20 yıldan fazla tecrübesi olan ve Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Karadağ tarafından verilen eğitimde, proje yönetiminin farklı disiplinleri bir araya getirdiğine ve Y kuşağının en önemli motivasyon kaynağının ise ‘iletişim’ olduğuna dikkat çekildi.

BURSA I Kurulduğu günden bu yana işletmelerin verimliliklerini arttıran ve süreçlerini iyileştiren birçok önemli projeyi hayata geçiren İletişim Yazılım, projelerinde yaptığı gibi eğitim alanında da güncel literatürü öğrenmeye devam ediyor. 28 kişilik çalışan kadrosunun büyük bir çoğunluğu proje yöneticilerinden ve yazılımcılardan oluşan İletişim Yazılım, Bilişim Atölyeleri işbirliği ile düzenlenen “Bilişimde Proje Yönetimi ve Motivasyon Teknikleri” eğitimini gerçekleştirdi. Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan ve 20 yıldan bu yana proje yönetimi konusunda tecrübe edinen Levent Karadağ tarafından verilen eğitimde, proje yönetiminin teknikleri ve başarının sağlanması için dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde duruldu. Gün boyu devam eden eğitim, İletişim Yazılım’ın Ar-Ge departmanının da yer aldığı ULUTEK – Uludağ Üniversite Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yapıldı.

“BAŞARMANIN YÜZDE 53’Ü, MÜŞTERİ İHTİYAÇLARIN DOĞRU ANLAMAKTAN GEÇİYOR”

Proje yönetimi konusunda güncel gelişmeleri paylaşan Levent Karadağ, başarılı proje yönetiminde farklı disiplinlerin bir araya getirilmesi getirdiğine dikkat çekti. Bu disiplinler içerisinde başarıyı sağlamanın büyük ölçüde risk yönetiminden geçtiğini belirten Karadağ, “Projenizi hayata geçirmeden önce yapmanız gerekenlerden bir tanesi de risk yönetimidir. Burada sağlanan başarı doğrudan projenin başarısını etkiler. Risk yönetiminde ise en çok karşılan sorun müşteri ihtiyaçlarını doğru anlayamamaktan oluşur. Bu durumun risk yönetimi başlıkları altında yüzde 53’lük bir oranı kapsadığını söyleyebilirim” dedi.

Çalışanların bugün büyük bir kısmını oluşturan Y kuşağının motivasyonunu arttırmak için önerilerde de bulunan Karadağ, Y kuşağının X kuşağına göre daha çok iletişim kurmaktan yana olduğuna dikkat çekti. Zamanında X kuşağının üstleri ve yönetimle iletişim kuramadığını ancak günümüzde Y kuşağının motivasyonunun buna bağı olduğunun altını çizen Karadağ, şu tavsiyelerde bulundu: “Y kuşağı bizim dönemimize göre daha sosyal ve bu sosyalliği çalışma ortamında da bekliyor. Onlara beklentilerinizi iyi anlatın, iletişimde çatışmalardan kaçının, kendilerine güvenmelerini sağlayın, hata yapmalarından korkmadığınızı belirtin. En önemlisi de başarılarını sözlü de olsa kutlayın”